Su Tesisatçısı Çankaya Ankara 0312 418 4 007 | Ankara Geneli Hızlı Servis

Tıkalı Tuvalet Açma Ankara 0312-4184007 | Ürünlere Dön »Anasayfa


 

Tıkalı Tuvalet Açma Ankara 0312-4184007


Açıklama:

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinin uygulamasında yapacağımız birkaç ufak tespit işlemi aslında sorunun giderilmesi için bir tesisatçıdan yardım almamızın gerektiği gösterir. Bunun için hazırlamış olduğumuz birkaç kova su yeterli olmaktadır.


Detayları:

Tıkalı Tuvalet Açma Ankara

 

TIKALI TUVALET AÇMA ANKARA

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinin uygulamasında yapacağımız birkaç ufak tespit işlemi aslında sorunun giderilmesi için bir tesisatçıdan yardım almamızın gerektiği gösterir. Bunun için hazırlamış olduğumuz birkaç kova su yeterli olmaktadır. Tuvaletler aslında birçok pisliği attığımız bölgeler olmaktadır. Tuvalet kağıtları, ıslak mendilleri, temizlik suları yada inşaat pislikleri hep tuvaletten attığımız maddeler olmaktadır. Bu nedenle de hemen giderin altında bulunan pimaşların tıkanmasın da sık sık karşımıza çıkar.
 
Eğer şu anda bir tıkanma problemi yaşıyorsanız yüzeysel bir tıkanma olup olmadığını anlamak için şu anda yazdıklarımızı uygulamanız yaralı olacaktır. Öncelikle hazırlamış olduğunuz birkaç kova suyu art arda tuvaletinizden dökmeniz gerekir. Dökmüş olduğunuz suyun ardından dikkatle izlemeniz gereken en önemli nokta suyun gidiş hızı olmaktadır. Burada ki suyun gidişi tıkanmanın yüzeysel olup olmadığının tespitini yapmanızı sağlayacaktır.
 
Eğer döktüğünüz suyun eskisi gibi gittiğini görüyorsanız tuvaletiniz de oluşan kötü kokuların yada ara ara dökülen sular da yaşanan yavaşlama yüzeysel değil aksine pimaş giderlerin de meydana gelen bir problem olduğunu gösterir. Fakat bir kova suyu bile boşaltamadıysanız ve suyun biriktiğini görüyorsanız o zaman giderilmesi daha basit çözümler ile mümkün olur. Bunun için kullanacağınız bir pompa yardımı ile yapılan işlemler tıkanan maddelerin dağılarak açılmasını sağlayacak ve en son da tamamen açılan hattınızın tabi ki biriken bütün maddelerin yüzeye çıkması ile son bulacaktır.
 
Bu işlem yapılırken mutlaka elinizin bu pislikler ile temas etmemesi için bir eldiven ya da daha farklı bir maddenin kullanılması gerek. Aslında bu tuvalet tıkanıklığı açma işleminin kolay tarafı olmaktadır ki birde bu durumun zor tarafı olmaktadır. Zor olan tıkanmaların nedenleri belli hasarlardan dolayı kırılan borular ya da kanala yakın kısımlar da olduğu için kanala ulaşılmasının zor olduğu durumlardır. Bu şekilde oluşan tıkanmalar da aslında hep temiz ve kullanım açısında hijyenik olmasını beklediğimiz tuvaletler de gidermesi mümkün olmayan kötü bir kokunun yayılması söz konusu olur.
 
Hissedilen bu kokular da tuvaletin sürekli pis olarak algılanıp bazen kullanmamanız gerektiğini düşündürtebilir. Bu durumu dışarıda gezmek ya da eğlenmek için gittiğiniz bir yerde yaşadığınız da belki çok fazla önemsemenize neden olmaz fakat ev ve iş yeri bütün gününüzü geçirdiğiniz mekanlar da hemen tıkanıklığın açılması gerekir. Bunun için de tuvalet tıkanıklığı açma işlemi yapan firmaların arayışı içerisine gireriz.
 
Bir taraftan hem evinizin kırılmasını istemezsen bir taraftan da ücretler konusunda makul fiyatlar isteminizi bir nevi anlayan bunun için gerektiği şekilde gelişen firmamız da seçim yaparken dikkat ettiğiniz bu iki özelliği en doğru şekilde bulmuş olacaksınız. En son gelişmişlikle üretilen robotların tuvalet giderlerinizin içerisin de rahat hareket edebilecek yapıda olması ve ulaşılması zor bölgeler de bile doğru tespitlerin yapılmasını sağlar.
 
Borudan alınan görüntüler ile bölgesel olarak belirlenen tıkalı noktalar cihazlara bağlı olan tıkanıklık açıcı tellerin kullanımı ile artık maddelerin parçalanarak borunun içerisinde ilerlenmesini sağlar. Tuvalet tıkanıklığı açma işleminin bitmesinin ardında cihazlar ile tekrar yapılan görüntüleme ile herhangi bir noktada maddenin kalıp kalmadığı ve genel itibariyle hattınızın durumu hakkında bilgi verilir. Çok kısa zaman içerisinde giderilen tıkanıklık sonrası hattınızı kullanmaya başlayabileceksiniz.