Su Tesisatçısı Çankaya Ankara 0312 418 4 007 | Ankara Geneli Hızlı Servis

Tıkalı Boru Açma Ankara 0312-4184007 | Ürünlere Dön »Anasayfa


 

Tıkalı Boru Açma Ankara 0312-4184007


Açıklama:

Bu işlemin sonuna kadar sadece boruların içerisin de dolaştırmış olduğumuz kameraların var olması ile kırılmayan evinizin aynı şekilde boru tıkanıklığı açma işleminde de kırılmaması devam ederek özel tıkanıklık açıcı teller sayesinde kısa zaman da bütün pisliklerin kanala iletilmesi ve borular arasında ki tahliye işleminin tekrar başlanması sağlanır.


Detayları:

Tıkalı Boru Açma Ankara

 

TIKALI BORU AÇMA ANKARA

Boru tıkanıklığı açma işlemlerin de bu zamana kadar yaptırmış olduğumuz hiçbir işten tam olarak emin olamıyorduk. Şu zaman da profesyonel bir hizmet sunan bir tesisatçıyı aradığınız da kanalınız ile evinizin giderlerin arasında boru mesafesinin kaç metre olduğunu sormak zorundadır. Çünkü uygulanan işlemler ona göre değişir. Emin olamamamızın nedeni de buradan kaynaklanır. Nereye kadara ulaştığımızı bilmeden sınırlı bir noktada yapılan boru açma işlemlerin de içimiz hiç de rahat değildi. Sürekli bir tedirginlik içerisinde bu zamana kadar giderlerimizi kullandık.
 
Çok kısa bir zaman içerisinde artık daha gelişmiş hizmetlerin sunulmasını sağlayan robotlar üretilmesiyle başlanan yenileşme tıkanıklık bulma ve onarımının yapılması aşamasın da aslında ne kadar kolay çözümlerinin olduğunu göstermiştir. Evimiz de otururken yada iş yerimizdeyken mutlaka giderlerimizi kullanırız. Yemek yaparken, bir şeyi temizlemek istediğimiz de yada aklınıza gelebilecek her türlü olayda mutlaka suyu yani gider kullanımını çoğaltırız. Hiç dikkat etmeden attığımız yemek artıkları, yağlı sular, borunun içerisinin kireçlenmesine neden olacak temizlik ürünleri aslında hepsi zamanla boru tıkanmalarına zemin hazırlamaktadır.
 
Tıkanmanın meydana geldiği anlama zamanı aslında bizim için en önemli olan noktadır. Giderlerinizden önceki zamanlar da gelmeyen fakat son zamanlar da yavaş yavaş çoğalan bir koku oluşumu, suyun ara ara gidişinde meydana gelen yavaşlama gibi problem yaşıyorsanız o zaman tıkanıklık oluşumunun başladığını anlamına gelir. Fakat biz bir tıkanma olduğunu düşünsek de gidip bir tesisatçıyı aramak yerine boru tıkanıklığı açma etkisine sahip kimyasal ürünler bile bir müddet kendimize zaman kazandırıyoruz.
 
Zaman kazandırıyoruz dememin nedeni dökülen bu maddelerin ilk temas ettiği bölgede yanıcı etkisi ile eriterek yok eder ve bu da birkaç gün sonra tamamen tıkanacak borunun bir hafta da tıkanmasına neden olur. Sürekli bu maddelerin kullanımı ise bir gün tamamen güçsüzleşen borunuzun kırılmasına neden olarak çözümü daha artık daha zor bir hal alan soruna dönüştürür. Fakat 3-4 tl ye bulduğumuz bu sorunsuz hizmetten gene de vazgeçmiyoruz ve ustalarımızın borular içerisinde görmüş olduğu artıkların çoğu bu maddeler olmaktadır.
 
Oysa kırmadan dökmeden tıkanan pimaşlara bulmuş olduğumuz çözümler ile bir tarafı onarırken bir tarafı bozmadan hattın genelinde yapmış olduğumuz onarım tam bir netlik içerisinde gider tahliyesinin eskisinden daha sorunsuz bir hale getirilmesini sağlıyoruz. Avrupa da çok uzun yıllar önce var olan bu işlemler artık gelişmiş ve kendinden olan firmaların ithal etmesiyle birlikte Çankaya, Keçiören, Yenimahalle başta olmak üzere Ankara'nın her yerine hizmet verilir. Kendi içerisinde bir çığır özelliği taşıyan bu cihazlar ile borunun 3 metre derinliğine kadar inerek hattınız da genel bir kontrol yapılarak tıkanmanın meydana geldiği bölgeler saptanır.
 
Bu işlemin sonuna kadar sadece boruların içerisin de dolaştırmış olduğumuz kameraların var olması ile kırılmayan evinizin aynı şekilde boru tıkanıklığı açma işleminde de kırılmaması devam ederek özel tıkanıklık açıcı teller sayesinde kısa zaman da bütün pisliklerin kanala iletilmesi ve borular arasında ki tahliye işleminin tekrar başlanması sağlanır. Sorunun giderilmesinin ardından ben gider borularımın içerisinde ki tıkanmaya neden olan etkenleri bilmek istiyorum derseniz kamera işlemine devam eden ekiplerimiz onarıma ihtiyaç duyulan bölgeler gerektiği biçimde müdahale edilip en iyi şekilde boru tıkanıklığı açma işlemi bitirilir.